602 601 314 → Petr Mayer
732 749 152 → Hynek Mayer

Dovoz aut z Německa v otázkách a odpovědích

Co vozíte?

Dovážíme osobní auta, dodávky a obytné automobily pouze ze SRN.

Osobní a dodávkové vozy nakupujeme většinou přímo od leasingových společností po ukončeném operativním leasingu s absolutně průhlednou historií jak oprav, tak předchozích škod. Vozíme auta maximálně 5 let stará, většinou však tří nebo čtyřletá. Vybíráme pouze nehavarovaná(!!!) a nekuřácká auta se servisní historií po prvním majiteli. Klíčový je pro nás stav auta a jeho servisní historie. Kilometry nepovažujeme za nejdůležitější parametr. Nebereme běžně auta s najetými více než 200 000 km – normální a celkem běžný je stav 140 až 180 tisíc km. Možná se Vám to zdá hodně, ale pokud má auto najeté tyto kilometry během dvou až tří let po německých dálnicích a silnicích jedním řidičem, je to srovnatelné jako české auto s naskákanými 70 000 km po českých tankodromech.
Co nejsme schopni pokrýt z nabídky leasingových společností, hledáme u značkových dealerů v SRN, ale opět nejhůře tří až čtyřletá. V posledních letech se velmi rozšířil dovoz ročních až dvouletých aut s málo najetými kilometry.

Obytné vozy dovážíme roční nebo maximálně dvouleté, většinou od smluvních partnerů v naprosto bezvadném stavu s nájezdem 10 000 až 40 000 km a vždy ještě v záruce od výrobce. Pokrýváme všechny kvalitní značky. Papíráky a vyloženě levné značky nevozíme. Preferujeme a sami si na půjčovnu kupujeme značku Carado a z dodávek jedině náš Megamobil.

Jak objednat dovoz?

Zásadní je domluvit se telefonicky. Může tomu předcházet nebo následovat e-mail s dotazem a nebo specifikací požadavku, ale vždy je potřeba telefonicky na čísle uvedeném v kontaktech:

 • obytné vozy – Jiří Mayer, tel. 608 965 069
 • osobní vozy – Petr Mayer, tel. 602 601 314
 • specialista na Škoda a VW – Hynek Mayer, tel. 732 749 152

Pokud není někdo ochoten se představit a uvést telefonní spojení, nehodláme s ním dále komunikovat.
Může se stát, že někdo má třeba vadu řeči, nebo je při telefonování značně nervózní, pak samozřejmě nastupuje jiná forma komunikace např. e-mail, nebo ještě lépe osobní návštěva. Obecně není osobní návštěva nutná, ale může být pokud nás chcete vidět a slyšet naživo.
Při objednávce vozidel do 400 000 Kč neplatíte žádnou zálohu!!! U vozidel nad 400 000 Kč a u exotických aut požadujeme již po písemně uzavřené smlouvě na konkrétní auto částečnou platbu předem.
Jedeme pouze za vlastní peníze a nestojí za námi cizí kapitál, jako u jiných společností, které každé dva roky zanikají a zase pod novým jménem vznikají.

Jak probíhá vlastní dovoz?

Běžná čekací doba na auto je někdy kolem 1-3 měsíců. Dá se to zvládnout i za 14 dní, ale to pouze pokud máte zcela jasno v tom, co chcete, my náhodou máme požadované auto někde v merku, a je jasná komunikace. Pokud někdo auto požaduje ihned, je potřeba si vybrat z toho, co máme skladem, jinak nemůžeme sloužit. Většinou to bývají případy, kdy zájemce neudrží peníze déle jak dva dny a tam je to stejně jedno. Tyto zákazníky s oblibou přenecháváme “áčkám”, nechť se stanou jejich stošedesátimiliontým “spokojeným” zákazníkem.

Poté, co vhodné auto najdeme, na naše náklady jej dovezeme, zaplatíme, důsledně technicky prohlédneme, popřípadě provedeme potřebnou údržbu, vyčistíme a připravíme k prodeji. Pak je již možné si jej přijet prohlédnout. Nemáme problém s tím, abychom Vám jej ukázali ještě na odtahovce minutu po dovozu, ale pokud jej vezeme v zimě v marastu 700 km, bývá většinou zaflákané a sami se ošidíte o hezký pocit z čistého auta. Každý většinou hlásí, že mu to nevadí, ale protože s sebou berete děti a ženu, těm už to vadí, byť si to nepřiznají. Takže nechte nás to, prosím, alespoň složit a vyčistit. Dále během dvou až tří dní na vozidle provedeme případnou údržbu, STK a emise na dva roky. Přihlášení vozu je již pouze formalita za 800 Kč a většina zákazníků si auto přihlásí na své dopravce. Pokud na autě nejsou potřeba nějaké opravy, je připraveno k odvozu zákazníkem. Je-li potřeba nějaká oprava, není problém si jej prohlédnout a než si pro auto pojedete naostro, provedeme tyto opravy. Převozní čísla (platná 10 pracovních dní) vydáváme při převzetí vozu. Pojistku si většinou sjednávají zákazníci přes našeho makléře od kterékoli pojišťovny si vzpomenou, protože je to jednodušší, levnější a operativnější. Vše včetně zelené karty tiskneme u nás na místě.

Co se s autem děje po jeho zakoupení?

Po zakoupení auta postupně kontaktujeme zájemce o takovéto auto telefonicky a pokud o nabízený model má zájem, čekáme na jeho rozhodnutí. Nikdy nenabízíme auto několika lidem najednou a vždy čekáme na jedno rozhodnutí, teprve poté jde na řadu další zájemce. Vozidlo vždy musíme připravit na prodej, a to formou minimálně umytí a vyčištění, je-li to nutné, tak i opravit, přezout na nové pneu apod. Jakoukoli potřebnou opravu automaticky uděláme prostřednictvím našich smluvních opraven. Pokud je například dva tisíce km do další servisní prohlídky, provedeme v naší režii. Zkontrolujeme auto takovým způsobem, abychom byli schopni jej důkladně popsat zákazníkovi. Zpravidla dovážíme auto do 14 dnů od zakoupení. Již při zakoupení stanovujeme orientační cenu vozidla a přesnou cenu stanovíme až po dovozu, protože nejsou například známy ceny a způsob dopravy, popřípadě náklady na údržbu. Cena, která je stanovena na vozidle je pevná a tudíž máte jistotu, že ji nebudu žádným způsobem zvyšovat a ani já neočekávám, že ji budete chtít snižovat.
Někdy nám dokonce přijde mail s textem “Zdravím, jaká je sleva?”, bez toho, aby se představil, dal telefonní spojení a někdy ani nevím o jakém autě je řeč. Těmto světákům se velice omlouvám, ale jejich maily házím do koše. I přesto, že jsme “jenom” prodejci aut, tak máme svoji hrdost.

Jak probíhá samotný prodej?

Počítejte, že celý proces trvá cca. hodinu a půl až dvě hodiny. Máte-li s sebou svého mechanika, bývá to o hodinu rychlejší a my jej pouze uvítáme. Vezmete-li sebou místo mechanika stahovače ceny hledajícího důvody na slevu, tak ho k nám ani nevozte, protože ceny máme vždy zkalkulované tak, abychom nabídli takovou, kterou zkrátka požadujeme, a slevujeme až v momentě, kdy auto neprodáme za více jak 60 dnů. Tam je ještě prostor, kdy slevíme ze zisku. Pokud jej máme více jak 150 dnů, tam už se jde pod nákupku a jde jen o to dostat nějaké peníze zpět. Každý rok se nám takto podaří “zakopnout” a já říkám, že je-li to max 2x do roka, dá se to považovat za úspěch z těch 100-140 aut, které dovezeme ročně. Od roku 2016 jsme již ve vlastní nové provozovně vybavené zvedacím zařízením a vyhřívanou garáží kde je možné vozidlo prohlédnout. Zkoušečkou na lak vám na rovinu dokážeme, co bylo na autě přelakováno a co je originál. Zkušební jízdu děláme obvykle kolem 20 km, což stačí i na vystřídání za volantem se ženou a tchánem (vaší ženou a vaším tchánem). Pojišťovák dorazí na smluvenou hodinu a nebo je na drátě, což na sjednání pojistky bohatě stačí. Každé auto dovybavujeme povinnou výbavou, takže od nás můžete rovnou odjet se vším potřebným na cestu.

Jak se dá vozidlo zaplatit?

Kartofelom nět. Nejraději máme české koruny, nevadí nám i EURa.
Každé auto lze platit pouze převodem a nebo složením hotovosti na náš účet u banky v Rakovníku. Hotovost smí nosit v krabicích od bot či od vína pouze státní úředníci od náměstků ministra výše, hejtmany nevyjímaje, a to my naštěstí nejsme.

Platba je tedy možná převodem předem a nebo složit v bance. Pokud jste naším známým zákazníkem, lze se domluvit i na platbě “zadem”, takže si s autem odjedete a uhradíte převodem poté. Tato varianta platí ale skutečně pouze pro stálé klienty.
Máte-li zájem o jakékoli financování, rádi Vám uděláme nabídku. Máme smlouvu s MONETA Bank. Pak můžete odjet s autem na úvěr “do hodiny”. Vše je možné kombinovat. Ať platíte převodem a nebo úvěrem, cena auta je stále stejná. Neděláme totiž z lidí blbce, kteří neumí počítat a na základě kouzelného slovíčka ‘sleva’ podepíší takovou úvěrovou smlouvu, že si slevu v úvěru pětkrát připlatí.

S čím od vás odjíždím?

 • s kvalitním autem, které vám bude dobře sloužit
 • protokol o STK a emisích + originální německý technický průkaz, COC list
 • faktura na vozidlo se záručním listem, podložená kupní smlouvou
 • převozní papírové číslo, se kterým můžete plnohodnotně jezdit 10 pracovních dní kromě zahraničí
 • pojištěním, ať už povinným, nebo kompletním od jakékoli pojišťovny, které Vám na míru udělá Mgr. Vít Vojna, který je makléřem a fakt to zvládá za vynikajících podmínek pro Vás. Na rozdíl od Vašeho souseda Blažeje, který se naučil dělat pojistky od jedné pojišťovny, aby si s mámou přivydělal a bude vám vnucovat nejlepší pojistku na světě, umí tento člověk skutečně pojistku ušít přímo na míru od vhodné pojišťovny a to i s těmi slevami, co soused Blažej. To je ale na vašem rozhodnutí. V každém případě od nás musíte s tím převozním číslem odjíždět s jakoukoli, minimálně zákonnou pojistkou (povinným ručením).

Jaké záruky poskytujete?

Pro zákazníky nabízíme prodloužené záruky od společnosti Colonnade Insurance S.A. v rámci programů Gold a Silver. Tyto programy poskytují široký rozsah krytých součástek, a to až na 36 měsíců. Podrobné informace naleznete na jejich webových stránkách.

Tyto programy nabízejí široký rozsah krytých součástek, a to až na 36 měsíců. V případě nákupu vozidla u nás získáte rok záruky zdarma na každý námi prodaný vůz. Pokud si přejete, můžete si tuto záruku prodloužit až na 3 roky. Tento program nabízí flexibilní výpočet sazby pojistného, kde si klient volí dobu pojištění, limit najetých km, výši spoluúčasti a limity plnění. Férové vstupní podmínky nevyžadují doložení servisní historie vozu ani servisní prohlídky. Zajímá nás jen stáří a počet najetých km.

Výhody této záruky jsou:

 • Široký rozsah krytých součástek: V rámci programů Gold a Silver nabízíme více než 400 krytých součástek.
 • Rok záruky zdarma: Na každý námi prodaný vůz získáte navíc rok záruky zdarma.
 • Možnost prodloužení záruky: Pokud si přejete, můžete si tuto záruku prodloužit až na 3 roky.
 • Flexibilní výpočet sazby pojistného: Klient si volí dobu pojištění, limit najetých km, výši spoluúčasti a limity plnění.
 • Férové vstupní podmínky: Není třeba doložit servisní historii vozu ani servisní prohlídku. Zajímá nás jen stáří a počet najetých km.
 • Případné opravy : V případě poruchy si můžete vozidlo servisovat u Vašeho oblíbeného servisního partnera, podmínkou pro opravu je pouze aby vybraný servis měl možnost fakturace (IČ, DIČ) a předběžné schválení s technikem Colonnade na jejich telefonu.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Dále doživotní záruku poskytujeme na počet deklarovaných kilometrů v den prodeje, na původ vozu, originalitu dokladů a identifikačních znaků. Doživotní je samozřejmě relativní pojem, takže kdo dožije dřív, má konec záruky. Já, Vy a nebo auto. Zjistí-li kdokoli a kdykoli, že jsme stočili tachometr, okamžitě ho od vás vezmeme zpátky za plnou prodejní cenu a půjdeme se do křoví zastřelit.

Zkrátka u všech vozidel, která se objeví na našem dvoře, poskytujeme doživotní záruku na původ auta a počet kilometrů.

Co dělá zákazník po prodeji?

Raduje se přeci z nového auta 🙂
V případě auta z dovozu již nemusíte na evidenční kontrolu, protože ta je platná od nás. Čeká vás jen přihlášení vozidla na vámi vybrané dopravce. Pokud jste z Rakovnicka, máme pro vás i pár tipů kam s papíry zajít i kam nechodit. Každý odbor dopravy ke své práci přistupuje jinak zodpovědně – někde čekáte na vyřízení v rámci hodin, na většině míst po celé republice je to pár dní, ale jsou i tak “výkonná pracoviště”, kde využívají zákonné doby 30 dní a na papíry tak čekáte občas i týdny.
K tomuto přihlášení už nepotřebujete auto (je to pouze administrativní úkon), ale musíte mít s sebou veškeré doklady, které jste dostali od nás včetně faktury, plus protokol z STK, vyplněnou žádost a doklad o povinném ručení. Jakmile dostanete registrační značku, musíte úředně roztrhat na cimprcampr zelené papírové převozní číslo, které jsme vám vydali na cestu domů, aby jej nemohl někdo zneužít, protože jej máte podepsané.
V případě českého auta musíte před registrací ještě na evidenční kontrolu. Pak na referát dopravy – evidence motorových vozidel na vašem nebo našem MÚ, kde si vyplníte žádost na registraci vozidla a na kase zaplatíte poplatek 800 Kč za zaregistrování a vydání SPZ. Zde dostanete také technický průkaz a OTP.

Od 8/2017 se mohou již převádět vozidla na každém odboru dopravy bez ohledu na to, že spadáte pod jiný okres. Konečně něco pozitivního.